درباره شرکت گستره پارس

logo

زمینه فعالیت: این شرکت در زمینه نمونه سازی سریع و تولید نقشه های برجسته فعالیت دارد.

پیشینه: مدیر این شرکت که از سال ۱۳۸۲ مشغول به فعالیت در زمینه نمونه سازی و قطعه سازی سریع بوده، از اولین افرادی بوده که فناوری پرینترهای سه بعدی را به کشور عزیزمان ایران وارد نموده و سعی در معرفی آن به صنایع مختلف داشته است. حضور در نمایشگاههای مختلف صنعتی، نمایشگاههای علمی – صنعتی در دانشگاههایی همچون دانشگاه صنعتی شریف، برگزاری سمینارهای علمی یک روزه و چند روزه در مراکز مختلف علمی همچون مرکز آموزش انقلاب، داشنگاه صنعتی شریف و … از جمله فعالیتهایی بوده که در جهت معرفی فناوریهای نمونه سازی سریع به صنعتگران و دانشجویان صورت گرفته است.

از سال ۱۳۸۳ ٬ یکی از فعالیتهای اصلی و تخصصی شرکت٬ تولید نقشه های برجسته وکیوم فرمینگ بوده است. به مرور و با راه اندازی تیم تحقیق و توسعه شرکت٬ انواع دیگری از نقشه های برجسته٬ در دستور کار تیم R&D شرکت قرار گرفته٬ تولید و عرضه شدند. هم اکنون این شرکت با تولید ۵ مدل نقشه برجسته و یک مدل کره جغرافیایی برجسته٬ تنها شرکتی در ایران است که اقدام به تولید اینگونه نقشه ها با بهره گیری از اطلاعات دقیق جغرافیایی DEM مینماید

factory

تجهیزات: تکنولوژیها و ماشین آلات مختلفی جهت نمونه سازی و تولید نقشه های برجسته در شرکت صنعتی گستره پارس مورد بهره برداری قرار میگیرد از جمله : دستگاه نمونه سازی سریع، دستگاه فرز CNC، دستگاه پرداخت و پولیش قالب و قطعه، دستگاه وکیوم فرمینگ هوشمند، دستگاه پرس.